סרטן שחלות 28.10.2018

טיפול אחזקה עם Olaparib במטופלות עם אבחנה חדשה של סרטן שחלות מתקדם

טיפול אחזקה עם Olaparib סיפק יתרונות משמעותיים ביחס להישרדות ללא התקדמות המחלה בקרב נשים עם אבחנה חדשה של סרטן השחלות ומוטציה ב-BRCA 1/2

מרבית נשים עם אבחנה חדשה של סרטן שחלות מתקדם חוות חזרה בתוך 3 שנים לאחר הטיפול הסטנדרטי עם ניתוח וכימותרפיה מבוססת פלטינום. היתרונות של מעכב הפולי-פולימרז הפומי Olaparib - Lynparza - במחלה חוזרת הוכחו היטב, אבל היתרונות של Olaparib כטיפול אחזקה באבחנה חדשה של סרטן השחלות אינם ברורים.

בוצע מחקר פאזה 3, בינלאומי, אקראי, כפול סמיות על מנת להעריך את היעילות של Olaparib כטיפול אחזקה בקרב מטופלות עם אבחנה חדשה של סרטן השחלות מתקדם סרוסי (Serous) או אנדומטריוד (endometrioid), סרטן פריטוניאלי ראשוני או סרטן החצוצרות (או שילוב של הנ"ל), עם מוטציה ב-BRCA1, BRCA2 או שניהם (BRCA1/2) שהיו בעלות תגובה קלינית מלאה או חלקית לאחר טיפול כימותרפיה מבוסס פלטינום.

המטופלות חולקו אקראית, ביחס 1:2, לקבלת טבליות Olaparibי300 מ"ג פעמיים ביום או פלצבו. התוצא הראשוני היה הישרדות ללא התקדמות המחלה.

מתוך 391 מטופלות שעברו רנדומיזציה, 260 חולקו לקבלת Olaparib ו-131 לקבלת פלצבו. סך הכל 388 מטופלות היו בעלות מוטציה ג'רמינלית מאושרת ב-BRCA1/2, ו-2 מטופלות בעלות מוטציה סומטית ב-BRCA1/2. לאחר משך זמן מעקב חציוני של 41 חודשים, הסיכון להתקדמות המחלה או תמותה היה 70% נמוך יותר עם Olaparib בהשוואה לפלצבו (ערך קפלן-מאייר של שיעור חופש מהתקדמות המחלה או תמותה כעבור 3 שנים, 60% בהשוואה ל-27% ; Hazard ratio להתקדמות המחלה או תמותה 0.30 95%CI 0.23-0.41 ; p<0.001). תופעות לוואי היו עקביות עם ההשפעות הרעילות הידועות של Olaparib.

לסיכום, שימוש בטיפול אחזקה עם Olaparib סיפק יתרונות משמעותיים ביחס להישרדות ללא התקדמות המחלה בקרב נשים עם אבחנה חדשה של סרטן השחלות ומוטציה ב-BRCA 1/2, עם סיכון נמוך יותר ב-70% להתקדמות המחלה או תמותה עם  Olaparib בהשוואה לפלצבו.

מקור:

Kathleen Moore, M.D., Nicoletta Colombo, M.D., Giovanni Scambia, M.D., Byoung-Gie Kim, M.D., Ph.D., Ana Oaknin, M.D., Ph.D., Michael Friedlander, M.D., Alla Lisyanskaya, M.D., Anne Floquet, M.D., Alexandra Leary, M.D., Gabe S. Sonke, M.D., Ph.D., Charlie Gourley, M.D., Ph.D., Susana Banerjee, M.D., Ph.D., et al. Maintenance Olaparib in Patients with Newly Diagnosed Advanced Ovarian Cancer. New England Journal of Medicine. [E pub.  October 21, 2018].

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1810858

ערכה: ד"ר נועה יקירביץ אמיר

נושאים קשורים:  מחקרים,  סרטן השחלות,  OVARIAN CANCER,  BRCA,  BRCA 1,  BRCA 2,  Olaparib,  Lynparza
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות